Górski Dom Seniora to nowoczesny ośrodek opieki, posiadający w swojej ofercie możliwość pobytu w pokojach dostosowanych do potrzeb i życzeń naszych mieszkańców. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby budynek i jego otoczenie były jak najbardziej komfortowe.

 

Budynek

Sam budynek wyposażony jest w dużą, bezpieczną windę. Przestronna sala jadalna oraz obszerny pokój dzienny wraz z pokojami wielofunkcyjnymi na piętrach ułatwiają i umilają codzienne życie w naszym domu opieki. Dodatkowo, toalety i łazienki zostały specjalnie oznaczone, tak aby można było je łatwo odnaleźć bez konieczności pomocy. Ponadto, zamontowano tutaj uchwyty dla osób mniej sprawnych ruchowo. Wszystko to sprawia, że nasi mieszkańcy mogą niezależnie poruszać się po budynku, co jest bardzo ważne dla poczucia własnej wartości oraz godności.

Pensjonariusze posiadają także swobodny dostęp do pralni, obsługiwanej, ze względów bezpieczeństwa, przez nasz personel. Opiekunowie zadbają o to, aby ubrania mieszkańców były regularnie prane. Dzięki temu mieszkańcy są zawsze czysto i elegancko ubrani.

 

Pokoje

Posiadamy w naszej ofercie pokoje jednoosobowe oraz dwuosobowe. Niektóre pokoje posiadają wyjście na balkon. Każdy pokój dysponuje własną komfortową łazienką, przedpokojem oraz instalacją przywoławczą. Pokoje są przestronne, a zarazem przytulne, wyposażone w funkcjonalne, proste meble o neutralnych kolorach, które wpływają na dobre samopoczucie. Jasne kolory są uspokajające i kojące, a dodatkowo zmniejszają poczucie lęku i stresu.

 

Otoczenie

Odpoczynek na świeżym powietrzu niesie ze sobą same walory zdrowotne, takie jak poprawa samopoczucia czy utrzymanie dobrego stanu zdrowia psychicznego. Zdając sobie z nich sprawę, zadbaliśmy o zaaranżowanie przestronnego tarasu rekreacyjnego. Nasi mieszkańcy mają możliwość wyciszenia się w kaplicy, która znajduje się w budynku na parterze.

Otoczenie wokół budynku także sprzyja samodzielnemu poruszaniu się w jego okolicy. W trosce o zapewnienie bezpiecznej przestrzeni naszym mieszkańcom, sąsiedztwo domu zostało tak zaprojektowane, aby z łatwością mogli się po nim przemieszczać.

 

Lokalizacja

Malownicze zakątki, górskie, rześkie powietrze, atrakcyjne usytuowanie domu pozwalają w ciszy podziwiać uroki przyrody oraz spokojnie żyć. Budynek zlokalizowany jest na obszernej i gęsto zalesionej działce. Od drogi publicznej dzieli go rwący, górski potok i las, dzięki temu nasi mieszkańcy w pełni mogą odpocząć na łonie natury oraz korzystać z czystego górskiego powietrza. Leśnie otoczenie stwarza naszym mieszkańcom różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu na otwartej przestrzeni. Do dyspozycji pozostają bezpieczne leśne ścieżki spacerowe oraz liczne ławki ustawione w cieniu wysokich drzew i w miejscach nasłonecznionych. Pensjonariusze mogą nieustannie obcować z przyrodą. Zapach lasu, szum górskiego potoku, świeży powiew wiatru są obecne na balkonach, tarasach, ścieżkach spacerowych, wdzierają się również wprost do pokojów.

W pobliżu naszego domu opieki znajduje się niewielki sztuczny zalew, a na horyzoncie widać rozpościerające się zalesione stoki bocznego grzbietu Kotarza, należącego do Beskidu Śląskiego. Stary Groń, bo tak nazywa się długi grzbiet górski na terenie Brennej, sprawia, że lokalizacja domu seniora jest niezwykle urokliwa. Jego stoki opadające ku dolinie są strome i prawie w całości zalesione. Po drugiej stronie Starego Gronia niewielkie stada owiec pojawiają się na rozległych polanach. Samo sąsiedztwo tak urokliwych widoków sprawia, że wypoczynek, zdrowie i spokój są nieodłącznym elementem codziennego życia Górskiego Domu Seniora.

„Podobnie jak jesień może być najpiękniejszą porą roku, tak i starość może być najlepszym okresem życia.”

  • © Górski Dom Seniora - Koncesja nr PSII.9420.1.9.2012