Zdając sobie sprawę z tego jak trudna i stresująca jest decyzja o zamieszkaniu w domu opieki, wkładamy całe serce w to, aby w atmosferze spokoju oraz wzajemnego zaufania pensjonariusze od początku czuli się rozumiani oraz bezpieczni. Dlatego przychodząc do nas, bardzo szybko zauważają, że ich życie staje się pełniejsze, bardziej radosne i pogodne.

Troszcząc się o dobre samopoczucie naszych mieszkańców, nie zmieniamy ich przyzwyczajeń, ani nie narzucamy porządku dnia. Przeciwnie, to my dostosowujemy się do nawyków oraz rytmu życia, do którego przywykli. Pozostawiamy swobodę wyboru, sami decydują kiedy chcą wstać, a kiedy iść do łóżka, kiedy i gdzie spożywać posiłki, jak spędzać swój czas. Wtedy wiedzą, że są u siebie. My natomiast dbamy o to, aby czuli się tu spokojni i zrelaksowani.

Wierzymy, że dla radzenia sobie z trudnościami codziennego życia potrzebna jest świadomość, że jest obok ktoś, kto czuwa. Czuwamy 24 godziny na dobę, każdego dnia w roku, służąc uwagą, ciepłym słowem i pomocą.

 

Planowanie opieki

Z myślą o dostosowaniu naszych działań do indywidualnych potrzeb pensjonariuszy, dla każdego z nich ustalamy osobny plan opieki. Sporządzamy go w oparciu o konsultacje z rodzinami lub przyjaciółmi rezydenta.

Żebyśmy mogli z powodzeniem wybrać oraz w pełni wykorzystać spośród katalogu oferowanych przez nas usług wszystkie te, które będą mogły pomóc naszemu podopiecznemu, potrzebujemy możliwie jak najwięcej informacji o tej osobie. Jeśli jest uczulona, ma silnie określone potrzeby bądź cierpi na jakąkolwiek chorobę, musimy to wiedzieć.

Na podstawie kompleksowej charakterystyki powstaje plan opieki. Plan wytycza zakres podejmowanych usług. Zapewnia naszym pielęgniarkom, rehabilitantom i terapeutom informacje niezbędne do tego, by zagwarantować zindywidualizowaną opiekę najwyższej jakości.

Dzięki dokładnym danym możemy lepiej zrozumieć naszych pensjonariuszy i ich nastroje, ale przede wszystkim możemy odpowiedzieć na ich oczekiwania opieką, której potrzebują.

 

Opieka zastępcza

Jeżeli chcieliby Państwo zostać na noc lub spędzić z nami kilka tygodni, oferujemy możliwość krótkiego pobytu w charakterze naszych gości. Goście decydujący się na krótki pobyt mogą korzystać ze wszystkich oferowanych usług, od pysznej kuchni po wycieczki, tak samo jak osoby mieszkające tu na stałe. Nasi pracownicy wiedzą, jak sprawnie przyjąć i włączyć do rozpoczętych projektów nowego pensjonariusza, aby poczuł się komfortowo już w pierwszych minutach pobytu. Dla stałych opiekunów może to oznaczać szansę na przerwę lub możliwość wyjechania na wakacje.

Przed zaplanowaną wizytą rodzina może umówić się na spotkanie w celu omówienia przyszłego pobytu oraz przekazania nam możliwie obszernej informacji o osobie, którą będziemy gościć.

 

Opieka stała w pensjonacie

Kiedy stają się Państwo mniej sprawni, słabsi i coraz więcej trudu sprawia Państwu radzenie sobie we własnym domu, na tym etapie życia jesteśmy po to, aby Państwu pomóc.

Nasz dom opieki jest wspólnotą ludzi, których połączyło wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz chęć pomagania innym. Zapewniamy profesjonalną opiekę przez 24 godziny na dobę. Dajemy pomoc medyczną, ale również taką w codziennych czynnościach, jak jedzenie, kąpiel, ubieranie się. Wspieramy naszych podopiecznych w trudniejszych chwilach.

Podobnie jak w domach mieszkalnych, wejście, pokój dzienny i jadalnie są wspólne. Mieszkańcy otrzymują do własnej dyspozycji w pełni umeblowane i urządzone pokoje. Każdy z nich gwarantuje wysoki poziom prywatności oraz udogodnień, takich jak łazienka, telewizor oraz dostęp do Internetu. Zamontowaliśmy system przywoływania w sypialniach i łazienkach wszystkich naszych pokoi. Dzięki temu nawet w zaciszu własnego pokoju, nasza pomoc jest zawsze w pobliżu. Taki poziom troski pozwala na samodzielne życie, ze wsparciem, gdy jest ono potrzebne.

Dom opieki to wybór, który pozwala ludziom starszym zachować poczucie niezależności, jednocześnie nie martwiąc się o codzienne obowiązki, takie jak dokładne podawanie leku, utrzymanie higieny osobistej czy dostarczanie regularnych i pożywnych posiłków. Dla wielu oznacza spokój oraz okazję by cieszyć się życiem jeszcze raz, nie martwiąc się o to, jak sobie poradzą.

 

Opieka pielęgniarska

Oferujemy wykwalifikowaną 24 godzinną opiekę pielęgniarską. Wspieramy seniorów w codziennej walce z dysfunkcjami oraz niepełnosprawnością związaną zarówno z wiekiem, jak i chorobami. Prowadzimy zlecone przez lekarzy zabiegi, wykonujemy zastrzyki, opatrunki, podajemy leki. Służymy także dobrym słowem, zrozumieniem i uśmiechem, co niejednokrotnie jeszcze więcej znaczy dla naszych podopiecznych.

W trosce o jakość życia naszych mieszkańców dostosowaliśmy wyposażenie do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalne łóżka, poręcze, winda, to tylko niektóre z elementów dostosowawczych zapewniających komfort oraz łatwość przemieszczania się.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają naszym podopiecznym pozostać w dużej mierze niezależnymi, gdy jednak zajdzie taka potrzeba, mogą liczyć na każdą pomoc kompetentnego personelu. Opieka pielęgniarska może się okazać nieocenioną ulgą dla tych, którzy z trudem radzą sobie we własnym domu. Wysoki poziom usług, a także warunki, z których korzysta nasz podopieczny przekładają się na jego spokój, poczucie godności i własnej wartości.

 

Opieka dzienna

Dla wielu starszych osób korzystanie z usług opieki dziennej jest idealnym kompromisem pomiędzy opieką domową i opieką w pełnym wymiarze czasu. Daje ona wiele korzyści, m.in:

 • przebywanie w miłym towarzystwie podobnie myślących ludzi oraz bycie częścią społeczności,
 • podejmowanie różnorodnych rozwijających działań, ćwiczeń,
 • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań,
 • umiejętność obsługi komputera,
 • wyjazdy na wycieczki i inne równie interesujące formy spędzania wolnego czasu,
 • opieka osobista,
 • smaczne, zdrowe posiłki,
 • pomoc przy kąpieli, ubieraniu się, jedzeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba,
 • możliwość zrobienia sobie przerwy przez stałych opiekunów,
 • zapoznanie się z naszym domem opieki,
 • możliwość elastycznego korzystania z naszej pomocy.

To bardzo dobre rozwiązanie dla w pełni samodzielnych starszych ludzi żyjących we własnym domu, lecz szukających sposobności do prowadzenia rozmów oraz chętnych do udziału w różnych zajęciach. Nasze usługi opieki dziennej odbywają się w bezpiecznym oraz przyjaznym środowisku. Zachęcamy do tego, aby nas odwiedzić i samemu ocenić naszą pomoc.

Dla każdego, kto rozważa krótko lub długoterminową opiekę w przyszłości, to doskonała okazja do zapoznania się z nami. Miło będzie nam Państwa gościć.

 

Przeprowadzka

Każdy człowiek jest dla nas istotą wyjątkową i niepowtarzalną, nie ma drugiej takiej samej osoby. Ponieważ do każdego podchodzimy indywidualnie, potrzebujemy szansy, by móc dobrze poznać naszego przyszłego rezydenta. W trosce o jego komfort chcielibyśmy zadać kilka pytań jeszcze przed rozpoczęciem pobytu w naszym domu, mi.in:

 • Jak chciałby być nazywany?
 • O której chodzi spać, kiedy wstaje, czy lubi drzemki?
 • Czy są jakieś małe rzeczy osobiste, które chciałby mieć w pokoju?
 • Czy stosuje specjalną dietę ?
 • Jakie lubi aktywności?
 • Jakie są jego ulubione programy telewizyjne?
 • Jak możemy uczynić jego pobyt jeszcze bardziej przyjemnym?

Jeśli Państwo lub Państwa krewny zdecyduje się zamieszkać z nami, pomożemy zorganizować przeprowadzkę i doradzimy, co ze sobą zabrać. Po przyjeździe personel pomoże się rozpakować i przygotuje spis wszystkich rzeczy.

Nasza doświadczona kadra dokłada najwyższych starań, by jak najszybciej zredukować początkowy stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania oraz oswoić rezydenta z nieznanym mu otoczeniem.

 

Okres próbny

Aby poczuć atmosferę panującą w domu opieki „Górski Dom Seniora”, zapraszamy do przyjścia na okres próbny. To daje szansę na poznanie wszystkich naszych mieszkańców oraz doświadczenie jak wygodne i przyjazne środowisko oferujemy. Będziemy cieszyć się Państwa pobytem u nas, dla Państwa z kolei może się on okazać pomocny w podjęciu bardzo ważnej decyzji.

Jeśli chcieliby Państwo umówić się na wizytę, proszę przejść do zakładki Kontakt.

„Każdy człowiek jest dla nas istotą wyjątkową i niepowtarzalną,
nie ma drugiej takiej samej osoby.”

 • © Górski Dom Seniora - Koncesja nr PSII.9420.1.9.2012