Ze zrozumienia potrzeb osób starszych wymagających całodobowej opieki specjalistycznej powstał w sercu Beskidów nowoczesny oraz komfortowy pensjonat rehabilitacyjno-opiekuńczy. Stworzyliśmy bezpieczny, przytulny, pełen ciepła dom. Dokładamy najwyższych starań, aby nasi podopieczni czuli się w nim dobrze. Z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie oferujemy wysoki standard usług, przyjazne pomieszczenia oraz pomoc wykwalifikowanego, doświadczonego personelu.

Traktujemy naszych mieszkańców indywidualnie. Każdego otaczamy troską i opieką, wychodząc naprzeciw różnym oczekiwaniom. Zgodnie z przyjętą filozofią w centrum wszelkich naszych działań zawsze znajduje się człowiek, widzimy naszych podopiecznych, a nie choroby czy umiejętności, które stracili.

Położenie pensjonatu daje Państwu możliwość korzystania z dobrodziejstw górskiego klimatu. Nasz zespół dąży do tego, by włączyć podopiecznych do aktywnego doświadczania piękna przyrody i cieszenia się bliskością natury tak podczas pracy w ogrodzie, spacerów, imprez plenerowych, jak i wycieczek.

Organizujemy zajęcia, które integrują, bawią oraz rozwijają pasje i podnoszą sprawność naszych podopiecznych. Postawiliśmy sobie za cel zaspokojenie ich potrzeby działania, jednocześnie wciąż pobudzając chęć podejmowania nowych wyzwań.

 

Misja

Państwa zdrowie, dobre samopoczucie, poczucie godności i komfortu są dla nas najwyższymi wartościami. Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby współuczestniczenia, uwagi oraz uznania. Jesteśmy tu dla Państwa. Nie poganiamy. Prosimy. Pytamy. Naszym zadaniem jest sprawienie, by czuli się Państwo szanowani, wartościowi i potrzebni.

Pragniemy pozostawić możliwie jak największe poczucie samodzielności i niezależności. W trosce o fizyczny, jak również psychiczny komfort naszych pensjonariuszy zapewniamy przestrzeń osobistą oraz prywatność. Oddajemy do dyspozycji pokój z wygodną i funkcjonalną łazienką, w którym można powiesić swój ulubiony obraz, fotografie lub wstawić ozdoby. Wszystko po to, by poczuli się jak we własnym domu.

 

Z domu do domu

Dołożyliśmy najwyższych starań żeby stworzyć warunki, w których osobom starszym żyje się lepiej niż w domu. Zaprojektowaliśmy nasz pensjonat tak, że nie ma w nim barier architektonicznych. Pokój wyposażony w łazienkę pozostaje łatwy w obsłudze. Nie stanowi problemu swobodne przemieszczanie się również poza nim. Tu wszystko jest stałe i przewidywalne, zawsze panuje ład, a każda rzecz oraz mebel mają swoje miejsce.

Starannie dobieramy członków naszego personelu, podejmując współpracę z osobami szczerze zaangażowanymi w opiekę nad osobami starszymi, mającymi naturalne pragnienie oraz predyspozycje do niesienia pomocy innym. Kładziemy nacisk na fachową, kompetentną pomoc, ponieważ wiemy, że jest ona warunkiem tego, by w ciepłej, rodzinnej atmosferze stworzyć poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Zdajemy sobie sprawę, z jakim sentymentem podchodzimy do niektórych rzeczy, dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do wypełnienia swojego pokoju osobistymi przedmiotami oraz pamiątkami, do których przywykli. To ułatwi zaklimatyzowanie się, przyzwyczai do zmiany, a także pomoże poczuć się jak u siebie.

 

Wyżywienie

Przykładamy ogromną wagę do spożywania posiłku rozumianego zarówno, jako źródło wartości odżywczych, jak i czynność integrująca.

Nasi podopieczni otrzymują pełne wyżywienie w postaci pięciu posiłków dziennie. W trosce o Państwa zdrowie, kucharze zapewniają bogatą w witaminy oraz zrównoważoną dietę, uwzględniającą indywidualne potrzeby oraz preferencje żywieniowe naszych mieszkańców. Mamy przyjemność dostarczać Państwu szeroką gamę gotowanych posiłków, przygotowywanych codziennie ze świeżych, najwyższej jakości produktów. Zdrowe odżywianie uczyniliśmy priorytetem również dlatego, że pomaga utrzymać odpowiednią wagę, tak istotną w dojrzałym wieku.

Do Państwa należy wybór gdzie zjeść, czy wraz ze znajomymi domownikami w naszej jadalni czy też we własnym pokoju. Mamy okazję obserwować, jak podczas zasiadania do wspólnego stołu rośnie poczucie wspólnoty, aktywność społeczna, a także jaką radość przynosi ona naszym mieszkańcom.

Naczynia w podstawowym kolorze pozwalają wszystkim naszym podopiecznym zobaczyć bardzo wyraźnie to, co znajduje się na talerzu. To czyni ich niezależnymi. Osobom słabszym pomagamy spokojnie jeść i pić, troszcząc się jednocześnie o ich pewność siebie oraz poczucie godności.

 

Aktywność

Znając medyczne uzasadnienie powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”, postawiliśmy sobie za cel troskę o Państwa zdrowie zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Obserwujemy jak aktywność podnosi poziom szczęścia i zadowolenia, gdy zostanie dobrana odpowiednio, racjonalnie, stosowanie do wieku oraz możliwości. Nad tym, by każdy dzień był wartościowy i spełniony czuwa wykwalifikowany personel pielęgniarski i opiekuńczy, jak również rehabilitant i terapeuta zajęciowy, przygotowując indywidualny plan zajęć.

Dostrzegliśmy w starszym człowieku bogactwo doświadczeń oraz wspomnień. Chcielibyśmy, by okazało się ono najtrwalsze ze wszystkich ziemskich bogactw. Przygotowaliśmy w tym celu przytulne pomieszczenia wielofunkcyjne. Obejmują one jadalnię, świetlicę oraz dodatkowe pomieszczenia na każdym piętrze. Z radością obserwujemy, jak dużym zainteresowaniem się cieszą, sprzyjając spokojnym rozmowom, prowokując wspólny śmiech oraz szczęśliwe wspomnienia minionych lat. Zależy nam na tym, by nasi podopieczni mogli je pielęgnować.

Rodzinę oraz przyjaciół naszych rezydentów zachęcamy do odwiedzin, pozostawiając swobodę wyboru ich godziny oraz sposobu spędzenia wspólnego czasu (pod warunkiem, że nie godzą one w prywatność innych mieszkańców). Pensjonariusze są zawsze eleganccy i zadbani, przygotowani na przyjęcie gości.

 

Pasje i zainteresowania

Z pełnym przekonaniem angażujemy naszych podopiecznych w działania nastawione na poprawę oraz utrzymanie zdolności motorycznych. Przygotowane przez nas ćwiczenia stymulują zarówno sprawność umysłową, jak i fizyczną. Zachęcamy nie tylko do cieszenia się swoim hobby, lecz także dzielenia pasji z innymi.

 

Rozrywka

Widząc życie złożone z drobnych przyjemności, a szczęście z niewielkich osiągnięć, chcemy dostarczyć ich Państwu jak najwięcej. Nasi podopieczni:

 • gromadzą swoją energię na dni tematyczne,
 • świętują wspólnie urodziny,
 • uczestniczą w muzykoterapii i przygotowują odczyty do klasycznych motywów muzyki,
 • podziwiają występy profesjonalnych artystów,
 • jeżdżą na wycieczki,
 • uprawiają ogrodnictwo,
 • grają w kalambury, zgadywanki, jak również bardziej tradycyjne gry,
 • biorą udział w zajęciach rękodzielniczych,
 • piją poranną kawę, przeglądając czasopisma,
 • biorą udział w imprezach sezonowych.

Bogaty program zróżnicowanych aktywności, który skupia się na pozytywnym stymulowaniu w trakcie zabawy, układają wspólnie mieszkańcy oraz nasi koordynatorzy. Najlepsze propozycje zawsze padają podczas żywych dyskusji.

Oferujemy także dodatkowe usługi, takie jak wizyty fryzjera czy kosmetyczki .

„Państwa zdrowie, dobre samopoczucie, poczucie godności
i komfortu są dla nas najwyższymi wartościami.”

 • © Górski Dom Seniora - Koncesja nr PSII.9420.1.9.2012